Mars’tan tarihi yayın

Astronomi-YAŞAM

Ünlü müzik grubu The Black Eyed Peas’in şarkısı, Curiosity uzay aracı tarafından Mars’tan canlı yayınlarak tarihe geçecek.
Dünyaca ünlü müzik grubu The Black Eyed Peas’in Mars için yaptığı özel şarkı, kızıl gezegenden yayınlanacak.
Bu heyecan verici projenin mimarı, araştırmalar yapmak üzere Mars gezegenine gönderilen Curiosity adlı uzay aracını hazırlayan NASA ekibi.
NASA’dan yapılan açıklamada, “Curiosity”i bu ay başında başarıyla Mars’a gönderen ekibin üyelerinin, öğrencilere bu misyonu ve şarkının gezegenler arası yolculuğunu mümkün kılan teknolojiyi anlatacağı belirtildi.
Mars’a ilişkin araştırmalar ve elde edilen yeni bulguların öğrencilere anlatılacağı NASA gezisi sırasında, T.S.İ. bu gece 23.00′ te “Reach for the Stars” adlı şarkı Curiosity tarafından Mars’ta çalınmaya başlayacak.
Önceden uzay aracına ses datası olarak yüklenen şarkı, Curiosity tarafından radyo dalgaları aracılığıyla Dünya’ya yayınlanacak.

The Black Eyed Peas, şarkısı bir başka gezegende çalınan ilk müzik grubu olarak tarihe geçmiş olacak.The Black Eyed Peas, şarkısı bir başka gezegende çalınan ilk müzik grubu olarak tarihe geçmiş olacak.

Anaokullarının da dahil olduğu 12 farklı sınıftan öğrenci, şarkıcı William James Adams’ın kurduğu i.am.angel Vakfı ile okullara eğitim amaçlı video içeriği sağlayan Discovery Education’ın desteğiyle bu tarihi ana tanıklık edecekler.
A.B.D.’nin Kaliforniya Eyaleti’ndeki Pasadenas kentinde bulunan NASA laboratuvarında gerçekleşecek etkinlik, NASA’nın resmi sitesinden de yayınlanacak.
Böylelikle The Black Eyed Peas, şarkısı bir başka gezegende çalınan ilk müzik grubu olarak tarihe geçmiş olacak.
©Deutsche Welle Türkçe 

Reklamlar

One comment on “Mars’tan tarihi yayın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s